Звіт

11 трав. 2017
Виконання програми національно-патріотичного виховання учнів Радушненської ЗОШ за 2016-2017 н.р.

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу учнів нашої школи.

Головною метою національно-патріотичного виховання школярів нашої школи  є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.

Національно - патріотичне виховання в школі здійснюється на всіх етапах роботи, забезпечує всебічний розвиток  особистості, її здібностей та обдарованість,  виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення.

Національно-патріотичне виховання учнів здійснюється відповідно нормативно-правових документів.

У школі активно ведеться робота з національно – патріотичного виховання. Учні та вчителі активно долучаються до акцій:

-         «Напиши листа учаснику бойових дій в зоні АТО»,

-         «Привітати героїв АТО»,

-         «Допоможи воїнам АТО»,

-         проводяться зустрічі з воїнами АТО, ветеранами ВВв.

Також учні доглядають за Братськими  могилами.  Проводяться виховні години, диспути, колективні творчі справи, години спілкування з даної теми. У школі було також проведено флешмоб «Повертайся додому живим»,  акція «Голуб Миру».

Однією  із форм патріотичного виховання є екскурсії до шкільного музею слави ( керівник  музею – вчитель історії – Дідур Л.П.), де учні знайомляться з оновленими матеріалами про героїв-чорнобильців, Голодомор 1932-1933 рр., героями АТО.

Протягом року учителями-предметниками та класними керівниками проводяться заходи щодо популяризації української мови –  (вчителі – Купіна І.І., Старко Г.М., Марчук М.В.). Також є тижні рідної мови.

Учнівське самоврядування школи постійно проводить лінійки пам’яті:

-         «Вклонімося низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити», присвячену загиблим воїнам АТО,

-         «Засвіти свічку пам'яті» до Дня Голодомору,

-         відео лінійки до Дня Соборності України та Дня Крут,

-         «Відлуння афганських гір»,

-         лінійка-реквієм, присвячена Чорнобильській АЕС.

Також провели конкурс ерудитів «Що я знаю про Україну?», випуск тематичних стіннівок та інформаційних листів до пам’ятних дат, ток-шоу «Гімн рідній мові», благодійні ярмарки та акції «Від серця до серця»,  туристичні походи «Місцями бойової слави».

Патріотичне виховання молодших школярів на уроках української мови здійснюють через звертання уваги учнів на багатство і милозвучність української мови, захоплення дітей її красою, пробудження любові до рідного слова. Проводяться тематичні уроки української мови: «Свято рідної мови», «Шевченківське слово», конкурси читців поезії Т.Г.Шевченка.

На уроках «Природознавства» класні керівники початкової школи реалізують виховні цілі, пов’язані з традиціями  шанобливого ставлення українських дітей до природи, любов до рідного краю, Батьківщини.

На уроках  «Трудового навчання» - ( вчителі – Дідур Р.М. та Ковальчук Т.С.)  знайомлять школярів з традиційними народними ремеслами в України, діти вчаться виготовляти сюжетні витинанки різних регіонів України, оздоблювати вироби технікою вишивки.

На уроках  «Музичного мистецтва» - вчитель – Мєдвєдєва С.В. допомагає учням  відчути красу українського народного музичного мистецтва, осягнути інтонаційні особливості музики українського народу, відчути національну своєрідність, спільне і відмінне в музиці різних народів.

Вчитель образотворчого мистецтва – Мельниченко А.В. формує у молодших школярів почуття культури, національної та громадянської свідомості. Діти приймають участь в різних видах зображальної творчості: у конкурсах малюнків гуртківців району, виставках власних робіт до свят та заходів на теми:

-         «До Дня Захисника Вітчизни»,

-         «Пам’ятаймо наших героїв»,

-         «Чорнобильській дзвін»,

-    «У світі немає кращої країни, ніж Україна» та інші.

На засіданнях методичного об’єднання класних керівників постійно розглядаються питання щодо реалізації завдань національно-патріотичного виховання, відбувається обмін досвідом з цього питання, проводяться засідання педагогічної ради, про що свідчать плани, протоколи та матеріали цих засідань.

Військово-патріотичне виховання  старшокласників  є складовою національно-патріотичного виховання, яке здійснюється через викладання предмету «Захист Вітчизни» (вчитель – Дідур Р.М). Важливими аспектами роботи у даному напрямку є організація спортивно-масових, військово-спортивних заходів ( «Сокіл. «Джура»). Учні 10-11 класів захищають честь школи в районних  змаганнях з  військово-патріотичного напрямку.

Учителі  фізичної культури – Горб І.О. та Мельниченко А.В.  проводять спортивні змагання  до Дня Захисника Вітчизни та Дня Збройних Сил України.

Щорічно в школі проводяться предметні тижні:

-         тижні з безпеки життєдіяльності;

-         тиждень, присвячений Дню захисника України (з 2014 року);

-         тиждень до Дня вшанування Пам’яті особам, які віддали життя за незалежність та територіальну цілісність України, проявили героїзм, у бойових діях при проведенні антитерористичної операції на Сході України;

-         до Дня Гідності та Свободи;

-         до Дня збройних Сил України;

-         Дня Соборності України;

-         до Дня перемоги над нацистськими загарбниками;

-         Дня вшанування воїнів інтернаціоналістів;

-         тиждень Толерантності (до Дня Толерантності 16 листопада);

-         тижні правової освіти та виховання;

-         тиждень профорієнтації.