День пам’яті Крут та Голокосту

27 січ. 2017
День пам’яті Крут та Голокосту

Відзначаючи дату проголошення незалежності України, ми згадуємо й про крутян. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. 29 січня 1991 року з ініціативи Народного руху України, Студентської спілки, інших національно-демократичних організацій в Крутах було встановлено березовий хрест та відбувся перший невеличкий громадський мітинг.

Не забудемо ми також і про страшні події XX століття – Голокост.

За роки війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з них півтора мільйона дітей, що становило приблизно третину загальної чисельності євреїв в усьому світі в той час. Планомірне знищення євреїв не можна назвати просто актом геноциду, настільки безпрецедентним воно було за масштабами, опрацьованності і реалізації. Це була спроба знищити цілий народ, де б не перебували його представники. Саме тому геноцид єврейського народу в роки війни отримав назву – Голокост.

Згідно таких жахливих подій української історії, в нашій школі було проведено ряд заходів:

1. В бібліотеці школи пройшла виставка фотодокументів, художньої та документальної літератури із висвітленням масштабів та наслідків Голокосту та загибелі студентів під Крутами;

2.   В музеї школи відбулася виставка для учнів 5-11 класів, присвячена Дню пам’яті жертв примусового вивезення населення України в Німеччину;

3.   Центри інформації учнівського самоврядування випустили інформаційні стіннівки до Дня Крут;

4. Для учнів 1-4 класів класні керівники провели хвилинки спілкування, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голокосту та Дня Крут;

5. На виховних годинах в 5-11 класах вчителі показали дітям відео фільми про День Крут та пам’яті жертв Голокосту.

Зберігаючи пам'ять про оці події, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення  жахливих сторінок  історії. Заперечення Голокосту неприйнятно з точки зору моралі, оскільки несе загрозу існуванню всього світу.