5 груд. 2016
День людей з особливими потребами.

Людина з обмеженими можливостями  – це особа зі стійкими порушеннями функцій організму, зумовленими захворюванням, травмою та її наслідками або вродженими пороками розумового та фізичного розвитку, що приводить к обмеженню нормальної життєдіяльності, викликає необхідність в соціальній допомозі та посиленому соціальному захисту, а також виконанню з боку держави відповідних заходів для забезпечення його законодавчо визначених прав.

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. В Україні проживає більше 2,6 млн. громадян з обмеженими фізичними можливостями.

Безумовно, цей день неможливо назвати святковим, однак він підкреслює необхідність досягнення повного забезпечення рівних прав таких людей  та їх участі в житті суспільства.

У кожної людини своя доля, свій життєвий хрест. Усі ми сподіваємося на Бога, і ніхто не знає у яку годину в його дім постукає лихо. Особливо приречені до такого життя люди з обмеженими можливостями, які через свою немічність та через ту кляту боротьбу за виживання відчувають себе забутими, пригніченими, втрачають у собі віру і відчувають себе зайвими у суспільстві. Часом буває тяжко зібратися з силами і усміхнутися, коли на душі буває сумно, коли хочеться ридати. Адже задля того, щоб хоч якось прожити життя, потрібно зовсім не багато: побачити сонце у вікні чи хмаринку в небі, квітку у вікні чи добре слово почути!

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями – це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного положення людей з особистими потребами в суспільстві та визначення планів по покращенню їх життєвого рівня.

В нашому селищі є діти з особливими потребами, яким особливо в цей день приділяється увага: вчителі-предметники та вчителі початкової школи запрошують їх на свої уроки майтер-клас, де діти спілкуються з учнями класів, працюють разом в колективі, виконують творчі завдання. Також адміністрація нашої школи запрошує таких діток на Новорічні та Різдвяні свята.

Ось і першого грудня вчитель третього класу, Мамчур Т.П. приділила увагу учениці Сидоренко Карині, яка з захопленням і відповідальністю виконувала творчі роботи та раділа теплому спілкуванню з однокласниками.

Другого грудня 2016 року учні школи відвідали традиційний районний захід «Повір у себе».